نیاز به پرستار مجرب جهت تکمیل کادر درمانی نوید ایران
پرستاران با تجربه میتوانند با کپی شناسنامه و کارت ملی وآخرین مدرک تحصیلی خود به آدرس مرکز نوید ایران واقع در خیابان شمس آبادی - پارس دوم - مجتمع مریم واحد 46 جهت مصاحبه وتکمیل فرم مراجعه فرمایند ویا باشماره تلفن 09133003852 جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرند.
ترك اعتياد متادون با سابوتكس درنويد ايران
بسياري از معتادان به ترياك ، شيره ، هروئين يا كراك تحت درمان با متادون قرار دارند كه از اين متادون هم خسته شده اند يا برايشان هزينه بر است نويد ايران با درايت ومطالعات علمي مسئول فني خود اقدامي موثر براي ترك متادون نموده است كه روزانه ده نفر را ثبت نام ميكند .الويت با افرادي است كه از ساير مراكز معرفي نامه داشته باشند به اين افراد 10 درصد تخفيف داده ميشود. .
انتخاب ما الگوی منطقه
اصلح : یعنی: متعهد به اسلام ناب ومراقب اسلام امریکائی
دکتر آذربایجانی کیست ؟
برای دریافت فایل اینجا کلیک کنید
؟برای اینکه دیر فرسودگی شغلی پیدا کنیم و بهره وری و کارائی بیشتری داشته باشیم چه کنیم
راه جدید افزایش بهره وری وکارائی پزشکان .. انجام نوروفیدبک حداقل هفته ای دو یا سه جلسه نیم ساعته است .. مطالعات نشان داده اند جراحان میکروسکوپیک و روانپزشکان و سایر پزشکان پر استرس وجراحان زنان و زایمان از نوروفیدبک برای ارتقا عملکردشان بهره مند میشوند. برای اطلاع بیشتر یا رزرو نوبت با 09133003852 تماس بگیرید
درمانگاه نوروفیدبک در مرکز نیسکا مشغول خدمت رسانی است.
درمان موثر و بدون دارو : بیش فعالی ، کم توانی یادگیری و میگرن و اضطراب و ,افسردگی و ارتقاءعملکرد و مفیدتر بودن با بهره مند شدن از تمامی ظرفیت واستعدادهای خودتان برای رقابتها و نتایج مطلوبتان -----
خودتان فرمانده و سکاندار کشتی وجودتان بشوید
با نوروفیدبک و تمرینهای هفته ای سه بار میتوانید به حد اکثرتوانمندیهای نهفته درون خود دست پیدا کنید و و مدیریت رفتار خود ودیگران را درمنزل یا سر کار یا میادین رقابتی کنکور . مسابقات ورزشی و سود بیشتر درکسب و کار بهبود ببخشید. امتحان کنید پشیمان نخواهید شد.
افزایش بهره وری از خود و امکانات و منابع با تمرینهای نوروفیدبک
یکی از استفاده های دستگاه نوروفیدبک .ارتقاء عملکرد و بهر مند شدن از حداکثر پتانسیلهای فکری است. پروتکلهای علمی و موثر نتایج ملموس داشته اند . شما هم داوطلبانه امتحان کنید. همین الان با 09133003852 تماس بگیرید و نوبت رزرو کنید.
 
علل بزهکاری نوجوانان


بزهكاری پدیده اجتماعی جهانی است كه معمولاً برای جرایم نوجوانان زیر 18 سال به كار برده می شود. گرچه، جوامع گوناگون برحسب وضعیت اقتصادی و اجتماعی خود با انواع متفاوتی از آن روبه رو هستند. در همه جوامع انسانی اصطلاح بزهكار در مورد افرادی به كار برده می شود كه اعمال خلاف قانون یا موازین مذهبی آن جامعه انجام می دهند. با توجه به این كه احكام در جامعه های گوناگون متفاوت است، فرد متخلف در یك جامعه، ممكن است در جامعه دیگر از تخلف مبری باشد. 

در كشور ما بزهكاری به مجموعه كل جرایمی گفته می شود كه در صورت ارتكاب، مجازات هایی از قبیل قصاص، دیات، حدود و تعزیزات را در پی دارد.

هر روز در كنار ما جرایم متعددی به وقوع می پیوندد و با تورق روزنامه ها، در صفحه حوادث با انواع بزهكاری آشنا می شویم: چاقوكشی، ضرب و جرح، دزدی، تجاوز و وقتی از خیابان عبور می كنیم سازمان هایی نظیر كانون اصلاح و تربیت، نیروی انتظامی، و دادگاه هایی را می بینیم كه برای مجازات این گونه افراد به وجود آمده اند. ولی تا حالا فكر كرده ایم چه عواملی در به وجود آوردن فرد بزهكار مؤثر است؟ پیچیدگی عوامل مؤثر در پدیده بزهكاری سبب شده است كه هر گروه از محققان آن را از دیدگاهی خاص بررسی كنند. روان شناسان و روان پزشكان از دیدگاه روان شناختی، حقوق دانان از دیدگاه جرم شناسی و مسایل كیفری، پزشكان و زیست شناسان از نظر عوامل مؤثر زیستی و بالاخره جامعه شناسان از دید آسیب شناسی اجتماعی.

انتشار اولین گزارش راجع به دادگاهی ویژه نوجوان در سال 1899 ، باعث شده بسیاری از اندیشمندان به مطالعه بزهكاری بپردازند و عوامل موثر آن را بشناسند و از دیدگاه های مختلف آن را بررسی كنند ولی هیچ نظریه واحدی نتوانسته تأثیر متغیرهای مستقل فردی و اجتماعی را بر فرد بزهكار تبیین كند. دو نظریه كه بیش از همه به آن ها توجه دارد یكی «نظریه كنترل اجتماعی» دوركیم است كه هیرشی آن را با مسئله بزهكاری تطبیق داده و دیگری نظریه «پیوندهای افتراقی» است كه در اصل ساترلند و كرسی مطرح كرده اند.

 

به عقیده هیرشی، بزهكاری به عنوان مسئله ای اجتماعی باید به همان گونه كه در اجتماع رخ می دهد یعنی در عرصه خانواده، محله، مدرسه، همالان و سایر ارگان ها یا مؤسسات اجتماعی كه نوجوان به نوعی در آنها عضویت دارد، بررسی شود. از دید جامعه شناختی این بررسی باید به مجموعه ای از اصول و تعاریف متكی باشد. برخلاف دیگر نظریه های بزهكاری كه تأكید فراوان براین موضوع دارند كه فرد بزهكار می خواهد خود را تطبیق دهد ولی براساس فشارهای اجتماعی و اضطرارهای ساختاری برای رسیدن به موقعیت های اجتماعی ناچار می شود به كارهای خلاف و نامشروع دست بزند، هیرشی معتقد است كه بزهكاری وقتی اتفاق می افتد كه قیود فرد نسبت به اجتماع ضعیف شود یا به كلی از بین برود. هیرشی در كتاب قیود اجتماعی نظریه كنترل اجتماعی یا قیود اجتماعی را مطرح كرده و آن را آزموده است ولی ابتدا تعریف واژه بزهكاری را آورده است او فرد بزهكار را شخصی می داند كه از قیود اجتماعی آزاد است و در واقع به عقیده وی بزه وقتی اتفاق می افتد كه فرد نسبت به قید و بندهای اجتماعی كم اعتنا یا اصلاً بی اعتنا باشد.

به طور خلاصه برداشت دوركیم از مفهوم آنومی ( غیرقانونی و بی هنجاری ) بدین گونه است :

1 - نوعی نابسامانی فردی در نتیجه نبود قانون و دستورالعمل رفتار

2 - وضعیت اجتماعی كه در آن قواعد رفتار اجتماعی با یكدیگر در ستیز بوده و فرد برای انطباق با آنها دچار پریشانی است.

3- وضعیت اجتماعی كه در آن موارد محدودی قواعد اجتماعی وجود دارد.

 

همان طور كه گفتیم هیرشی با استفاده از نظریه دوركیم، مسئله بزهكار را بیان می كند.

هیرشی بزهكاری را بی اهمیتی و بی اعتنایی به قید و بندهای اجتماعی مطرح كرده و این قیود را در چهار مفهوم كلی خلاصه می كند:

1- وابستگی :
حساسیتی است كه شخص نسبت به عقاید دیگران درباره خود نشان می دهد وابستگی در حقیقت نوعی قید و بند اخلاقی است كه فرد را ملزم به رعایت معیارهای اجتماعی می كند. مانند وابستگی فرزندان به والدین، اقوام نزدیك، دوستان.

2- تعهد :
میزان مخاطره ای است كه فرد در تخلف از رفتارهای قرارداد اجتماعی می كند. بدین معنا فردی كه خود را به قیود اجتماعی متعهد می داند از قبول این مخاطرات پرهیز می كند. مانند تعهد به پیروی از دستورات مذهبی یا حفظ شئون خانوادگی ملی.

3- درگیر بودن :
میزان مشغول بودن فرد به فعالیت های گوناگون است كه باعث می شود برای كار خلاف وقت نداشته باشد، مثل درگیر بودن در كار، ورزش، درس.

4- باورها :
میزان اعتباری است كه فرد برای معیارهای قراردادی اجتماعی قایل است و باعث می شود در حالی كه می تواند طبق میل خود از آنها تخلف كند، پای بند به آنها باقی بماند، مانند باور به نیكوكاری، باور به حسن شهرت در بین خانواده و همالان، باور به محرمات.
هیرشی معتقد است كه افراد بزهكار قادر به ایجاد وابستگی معقول و منطقی با سایرین نیستند. از این رو رابطه بین اعمال بزهكارانه و داشتن رفقای بزهكار رابطه ای ظاهری است.


بر طبق نظریه هیرشی در حال حاضر سه دیدگاه اساسی بر جریان مطالعه جامعه شناسی كجرو تسلط دارد :

- نظریه های انگیزشی :
انحرافات اجتماعی را نتیجه شرایطی می داند كه مانع بر آورده شدن خواست های مشروع افراد است.

- نظریه كنترل :
براساس این نظریه، افراد آزادانه دست به جرم و كجروی می زنند.

- نظریه انحرافات اجتماعی :
فرد كجرو از هنجارهایی پیروی می كند كه جامعه بزرگتر و قوی تر آن را نمی پذیرد.

 

نظریه پیوند افتراقی :
بنابراین نظریه، نزدیكان و همسالانی كه بزهكار باشند تأثیر زیادی بر تشكیل و تقویت نگرشی بزهكاری می گذارد و فرد را به سوی بزهكاری سوق می دهند. نظریه پیوند افتراقی محتوای اجتماعی بزهكاری را در نظر دارد و فرد بزهكار را در جایگاه اجتماعی او از حیث رابطه اش با خانواده، محله، رفقا و مصاحبان در نظر می گیرد.

پیوستن به بزهكاران یا جدا شدن از غیر بزهكاران (پیوند افتراقی) به فراگیری مطالبی می انجامد كه موافق تخلف از قوانین است. مكرر و قالبی بودن مطالب تشویقی در باره بزهكاری و قانون شكنی در قیاس با فرا گرفته های ضد بزهكاری منجر به پذیرش بزهكاری می شود. همچنین می توان گفت كه روش های خنثی سازی فرد و بی اعتنا ساختن او نسبت به قوانین و معتقدات سنتی جوامع كه با شنیدن مطالبی بر ضد قوانین و مشاهده مكرر بزهكاری همراه است و نیز تحت تأثیر توجیه بزهكاران در باره بزهكاری قرار گرفتن و پذیرفتن مطالبی چون «كارهایی كه مردم بزه می دانند، به كسی آسیبی نمی رساند» و «نیروهای انتظامی به همه بدگمان اند» راه را برای بزهكاری كسانی كه با این قبیل بزهكاران پیوند اجتماعی می یابند، یعنی فرزندان، اقوام و دوستان آنها یا كسانی كه با آنها در یك ساختمان یا یك محله زندگی می كنند، یا بر اثر كسب و كار و تحصیل با آنها تماس پیدا می كنند، هموار می كند.

هر دو نظریه نمی تواند تمام عوامل مؤثر در بزهكاری را بیان كند ولی تركیب دو نظریه كنترل اجتماعی و پیوند افتراقی همراه با اثرهای متقابلی كه متغیرهای مورد بررسی در هر یك از این دو نظریه بر روی یكدیگر دارند، نظریه جامعی را برای تبیین بزهكاری شكل می دهد.

چنان كه دیدیم، نظریه كنترل اجتماعی با تكیه بر نیروهای درونی فرد و به اصطلاح با تمركز بر «حضور روانی» افراد صاحب نفوذ بر ذهن و نوجوان به تبیین و چگونگی جلوگیری از بزهكاری می پردازد، اما از تأثیر نیروهای منفی محیط بیرون غافل می ماند. در عوض نظریه پیوند افتراقی با توجه انحصاری به نیروهای بیرونی از تأثیر حفاظتی نیروهای درونی غفلت می كنند.

مطالب مرتبط :

مطالب مرتبط :

نظر شما

نام * :
پست الكترونيكي * :
وب سایت :
نظر *:
  کد امنیتی را وارد نمایید :
اختصاصي براي مدير سايت ( درصورت انتخاب اين گزينه نظر شما در وب سايت ديده نخواهد شد )
لطفا از ارسال سوالات پزشکی در این صفحه خودداری نمائید . به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .

بیش فعالی وکم دقتی کودکان
مقالات انگلیس نوروفیدبک
تائیدیه شما
نوروفیدبک
راههائی برای تصمیمگیری درست
نوروفیدبک
نوروفیدبک - قسمت اول
نوروفیبک 2
نوروفیدبک3
شیشه خطرناکترین ماده مخدر است!
گالري عكس
صفحه اصلي
سوالات پزشکی كاربران
پيام هاي كاربران
مقالات انگلیسی
اقدامات خانواده در پرورش اعتماد به نفس
والدين زن اينده ام ومامان و بابام بخوانند
مطالب و مقالات
اسلام :حوزه - دانشگاه
اعتیاد
روابط زن وشوهر
صرع
افرادموفق چه ویزگی های مشترکی دارند :ویژگیهای افراد موفق
مراحل رسیدن به خواسته ها :
آیا جدائی همیشه بهترین راه حل مشکل درزندگی زن ومردهاست ؟
آیا هنوز هم کسی هست بگوید اعتیاد در مدارس نیست؟
اثرات شیشه و کراک
وضعیت اعتیاد در ایران
خانواده و اعتیاد
اعتیاد و مشروبات الکلی
شناخت صرع
صرع و درمان
صرع و دلایل صرع
ایمان ، نیرویی که کوه هارابه حرکت درمی آورد :
هیچ وقت هیچ چیزوهیچ کس رابی جواب نگذار!!!
کی دیر میشه؟
صرع در زنان
زوجهای خوشبخت
اختلال جنسی در مردان
آمیزش جنسی در فقه اسلامی
اعتیاد از دیدگاههای متفاوت
منافع درمان اعتیاد با متادون
رويكردي نو به پيشگيري ازاعتياد و مبارزه ملي رسانه اي ضد مواد مخدر براي جوانان(بخش اول)
رويكردي نو به پيشگيري ازاعتياد و مبارزه ملي رسانه اي ضد مواد مخدر براي جوانان(بخش دوم)
رويكردي نو به پيشگيري ازاعتياد و مبارزه ملي رسانه اي ضد مواد مخدر براي جوانان(بخش نهم)
مشاوره
تنها مرجع مجاز برای صدور مجوز، وزارت بهداشت است و معتادان مراجعه کننده به این مراکز از تعقیب معاف هستند.
عوامل خطر در ابتلای اعتياد زنان
راه حل آسيبهاي اجتماعي ازدواج آسان است.
چطور نامزد ریاست جمهوری مردمی شد ید که اعتقاد به رای آنها ندارید؟
معرفی دوستان
بررسی وسوسه ها
چند نفر از اعضای خانواده شما معتقدند سلامتی راس امور است.
آیا میخواهید زاینده رود با پر آبی بازهم همیشه زاینده بماند؟
آیا میخواهید زاینده رود با پر آبی بازهم همیشه زاینده بماند؟
فرم نظرسنجی از مراجعین محترم نوید ایران
جستجوی مطالب
 
 
 
Isfahan University of Medical sciences