دکتر محمد آذربایجانی

اعصاب ، روان و مشاوره


جدیدسال بهره وری ودرامدم

؟برای اینکه دیر فرسودگی

سال نو مبارک

خودتان فرمانده و سکاندار

افزایش بهره وری از خود و

درمانگاه نوروفیدبک در مر

من اصفهان را با انتخاب در

دکتر آذربایجانی کیست ؟

اتحاد وهمکاری ما با مقام

حق اصفهان وزاینده رود جر

متادون برای سمزدائی در دنیا انجام میشود

مدیر کل دفتر پیشگیری از اعتیاد سازمان بهزیستی کشور از ممنوع شدن روش سم زدایی با متادون انتقاد کرد.
به گزارش حیات به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس ، فرید براتی سده با بیان اینکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی این تصمیم را به منظور پیشگیری از ورود متادون به بازار آزاد گرفته است، گفت: کنترل دقیق، این مشکل را برطرف خواهد کرد.
وی اضافه کرد: هم اکنون متادون برای درمان های نگهدارنده مصرف می شود و امکان ورود به بازار آزاد از بین نرفته است.

براتی با بیان اینکه سم زدایی بادیگر داروها گرانتر است ، افزود: داروهای جایگزین بر اساس گزارش مراکز ترک اعتیاد برای برخی از انواع معتادان بی اثر بوده است.
این مسوول بهزیستی درباره شمار روز افزون بازگشت معتادان از مراکز ترک اعتیاد به شرایط گذشته شان هشدار داد و گفت: متاسفانه گزارشهای متعددی از شهرهای مختلف نشان میدهد معتادان پس از مراجعه به مراکز درمان اعتیاد با مشاهده ممنوعیت درمان به روش سم زدایی با متادون دیگر به مراکز درمان اعتیاد مراجعه نمیکنند.
براتی با بیان اینکه تشویق یک معتاد برای مراجعه به مرکز درمانی دشوار است، افزود: این تصمیم وزارت بهداشت به دست آورد گذشته و افزایش مراجعه معتادان به مراکز درمانی لطمه زده است.

وی درباره عوامل تمایل معتادان به روش ترک اعتیاد با متادون نیز گفت: کارکرد متادون بیشتر شبیه تریاک است و برای معتادان به تریاک ، هروئین و حتی کرک که همان هروئین فشرده است تاثیر بیشتری دارد.
وی با بیان اینکه یک قرص متادون در مراکز دولتی 10 تومان به معتادان عرضه میشود و یک دوره درمان آن با خدمات درمان غیر دارویی و مشاوره سه هزار تومان است،افزود: قرص جایگزین بوپرنورفین 300 تومان است و یک دوره درمان آن 10 برابر یعنی حدود 30 هزار تومان هزینه دارد.

براتی با بیان اینکه مدیرکل درمان و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز با روش سم زدایی با متادون مخالفتی ندارد، پیشنهاد کرد: وزارت بهداشت درصد مشخصی از متادون را برای سم زدایی در نظر بگیرد و بر استفاده صحیح از آن کنترل کند .


آدرس مطب : دکتر محمد اذربایجانی -- خ شمس ابادی --- خ پارس دوم -- مجتمع مریم -- واحد 46
تلفن : 32347879 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مجلس دهمهیچ وقت هیچ چیزوهیچ کس راوضعیت اعتیاد در ایرانمطالب و مقالاتکی دیر میشه ؟والدين زن اينده ام وماماپیشگیری ازاعتیاد و مبارزاقدامات خانواده در پرورشآمیزش جنسی در فقه اسلامیانتخابات شورای شهر اصفهاآیا هنوز هم کسی هست بگویداآیا میدانید من کاندید مآیا جدائی همیشه بهترین راسلام :حوزه - دانشگاهافرادموفق چه ویزگی های ماعتیادایمان ، نیرویی که کوه هاربیش فعالی وکم دقتی کودکااثرات شیشه و کراکبیش فعالی وکم دقتی کودکااختلال جنسی در مردانخود ارضائیاعتیاد و مشروبات الکلیخود ارضائیاعتیاد از دیدگاههای متفاروابط زن وشوهربیماری صرعرای شما ملت به من امانتی تنها مرجع مجاز برای صدور صفحه اصلیخود ارضائیسوالات پزشکیخانواده و اعتیادپیامهای کاربرانرويكردي نو به پيشگيري ازسایتهای دیگررويكردي نو به پيشگيري ازراه حل آسيبهای اجتماعی اراههائی برای تصمیمگیری دزوجهای خوشبختسالم سازی مجلس کار یک پزششناخت صرعشیشه خطرناکترین ماده مخدمنافع درمان اعتیاد با متصرع و دلایل صرعمراحل رسیدن به خواسته ها صرع و درمانمشاورهصرع در زناننوروفیبک 2عوامل خطر در ابتلای اعتينوروفیدبکمقالات انگلیس نوروفیدبکنوروفیدبک - قسمت اولمقالات انگلیسینوروفیدبک3مجلسچطور نامزد ریاست جمهوری